FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
  • 1952 - Роден е Warren Cann од Ultravox (1981 UK No.2 'Vienna', плус уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • 1989 - UK No.1 Ferry Aid Ferry 'Cross The Mersey'
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • 2001 - R.E.M. го започнуваат двонеделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Reveal'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје