MTV EMA 2016 Rotterdam

Музички времеплов
  • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
  • 1952 - Роден е Warren Cann од Ultravox (1981 UK No.2 'Vienna', плус уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • 2001 - R.E.M. го започнуваат двонеделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Reveal'.
  • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје