Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1953 - Роден е Fabrice Morvan од Milli Vanilli.
  • 1988 - USA No.1 Gloria Estefan & Miami Sound Machine 'Anything For You'
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1960 - Родена е Shelley Preston од Bucks Fizz.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје