Емисии


Љубовни песни

Прекрасен начин да се заврши понеделничката вечер. Љубов на радио, љубов во етерот, љубов од студиото на Antenna5 директно во вашите домови. Најдобрите љубовни песни се тука само за вас. Секако, вашите љубовни СМС пораки се непходни за уште подобра журка на радио.
Водител: Ерик Фокс
Термин: понеделник од 23:59
Музички времеплов
  • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
  • 1964 - На 28 години умира Rudy Lewis од The Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1989 - UK No.1 Ferry Aid Ferry 'Cross The Mersey'
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје