Емисии


Ди Џеј корнер

Ди Џеј Ицко и Лефанк ве водат 60 минути низ светот на најновите хитови од светската Ди Џеј сцена. Во четврток е Ди Џеј корнер гест микс, додека во петок е Ди Џеј Корнер класик
Водители: DJ Icko & Lefonque
Термин: вторник, четврток и петок од 22 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • 1964 - На 28 години умира Rudy Lewis од The Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
  • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
  • 1989 - UK No.1 Ferry Aid Ferry 'Cross The Mersey'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје