Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
  • 1972 - Роден е Busta Rhymes (1998 UK No.2 'Turn It Up / Fire It Up', 2003 UK No.3 со Mariah Carey 'I Know What You Want').
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје