Емисии


Светот на музиката со Ана и Дени

Динамична емисија исполнета со најголемите хитови, но и песни кои ве враќаат во годините наназад и ве потсетуваат на некои убави моменти,музички и филмски вести, интересни трачеви,најави на концерти и настани,информации од културата, мнооогу наградни игри за слушателите кои секојдневно комуницираат со нас на Facebook барајќи си ги своите омилени песни со кои ќе им започне денот.. Преку интересна и весела комуникација Дени и Ана ви го прават денот уште поубав.
Водители: Дени & Ана
Термин: од понеделник до петок од 10 до 11 часот
Музички времеплов
  • 1961 - Ray Charles уапсен е во хотел во Индијанаполис поради поседување дрога.
  • 1938 - Роден е американскиот гитарист, пејач и текстописец JJ Cale. 'Crazy Mama'
  • 1932 - Роден е Richard Penniman, попознат како Little Richard. 'Long Tall Sally'
  • 1987 - USА No.1 Belinda Carlisle 'Heaven Is A Place On Earth'
  • 1987 - На Jesus And Mary Chain не им е дозволено да настапат на американско музичко ТВ шоу зашто гледачите сметале дека името на групата е наврдливо. Од CBS побарале бендот да биде претставен како JANC, но членовите не се согласиле.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје