Емисии


Антена Викенд

Најголемите викенд хитови, подсетување на важни и интересни настани од изминатата недела, секој викенд е посветен на некоја група или пејач. Информации од културата, шоубиз и интеракција со слушатели преку СМС пораки.
Водител: Тони
Термин: сабота од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • 1989 - UK No.1 Ferry Aid Ferry 'Cross The Mersey'
  • 1952 - Роден е Warren Cann од Ultravox (1981 UK No.2 'Vienna', плус уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје