Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје