Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1971 - Се распаѓа британската рок група Free.
  • 1983 - USА No.1 David Bowie 'Let's Dance'
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 1963 - Роден е Tim Lever од Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin Me Round (Like A Record').
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје