Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1989 - Queen го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'The Miracle'.
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје