Емисии


Британски Топ 40

Најновиот преглед на британската single листа, единствено на Антена 5. Проверето зошто UK TOP 40 е листа според која се дефинира рејтингот на странските музички изведувачи во светски рамки.
Водител: Борис
Термин: недела од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1972 - Роден е Busta Rhymes (1998 UK No.2 'Turn It Up / Fire It Up', 2003 UK No.3 со Mariah Carey 'I Know What You Want').
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • 1989 - UK No.1 Ferry Aid Ferry 'Cross The Mersey'
  • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје