Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1960 - UЅА No.1 Elvis Presley 'It's Now Or Never'
  • 1992 - USА No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • 2000 - На David Bowie и сопругата Iman им се раѓа првото дете, ќерката Alexandria Zahra Jones.
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1987 - UK No.1 Michael Jackson & Siedah Garrett ' I Can't Stop Loving You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје