Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • 1981 - Mark Chapman е обвинет за убиство на John Lennon во 1980 година. Добива 20 години затвор.
  • 1980 - UK No.1 Don McLean 'Crying'
  • 1996 - Братот на Diana Ross, текстописецот Arthur Ross е убиен со гушење. Пишувал песни за Marvin Gaye, Miracles, Madonna и други изведувачи.
  • 1985 - USА No.1 Bryan Adams 'Heaven'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје