Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1977 - USA No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1993 - На аукција во Лондон продадени се 4 костими 'Супер херој' кои им припаѓале на членовите на Kiss.
  • 1952 - Роден е вокалистот и гитарист на Talking Heads, David Byrne.
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје