Мак Топ 5 10.06.2018


1
Дај некој благослов
FIN Project & Vasko Atanasoski ft. Tena Rak
1 | 3 Недели во листата
156
2
Остави ме да бидам
My Tear
1 | 4 Недели во листата
326
3
Дијамант
ДНК
2 | 2 Недели во листата
46
4
Главен град на тагата
Владо Јаневски
1 | 4 Недели во листата
13
5
Што бараш ти во моја песна
Нокаут и Игор Џамбазов
| 1 Недела во листата
19
Музички времеплов
  • 1974 - Eric Clapton започнува 4-неделен престој на првото место на американстака албумска листа со '461 Ocean Boulevard'.
  • 1965 - Byrds се принудени да го откажат концертот во Портсмаут во В. Британија, зашто од предвидените 4.000 билети се пордале само 250.
  • 1969 - Роден е Kelvin Mercer од De La Soul.
  • 1995 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan итно пренесен е во болница, зашто се обидел да се самоубие. Полицијата го пронашла во неговиот дом во Лос Анџелес со исечени вени на рацете.
  • 1953 - Роден е Kevin Rowland, вокалист во Dexy's Midnight Runners (1982 UK No.1 & 1983 USА No.1 'Come On Eileen') и соло изведувач (1986 UK No.13 'Because Of You').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје