Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје