Топ 10 @ 10 12.08.2019


1
Misirlou (Original Mix)
Valeron
| 1 Недела во листата
12
2
Joys (Extended Mix)
Roberto Surace
2 | 3 Недели во листата
2
3
Mystika (Original Mix)
DSF
2 | 3 Недели во листата
7
4
Foolish (Martin Waslewski Remix)
Black Circle
| 1 Недела во листата
1
5
Shamma (Original mix)
Ian Ludwig
3 | 3 Недели во листата
6
6
Days Go By (CamelPhat Extended Remix)
Dirty Vegas
3 | 2 Недели во листата
1
7
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
1 | 4 Недели во листата
8
8
Emotion (Original Mix)
Purple Disco Machine
1 | 2 Недели во листата
3
9
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
1 | 4 Недели во листата
7
10
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
1 | 7 Недели во листата
12
Музички времеплов
  • 1977 - 29-годишниот поранешен пејач на T Rex, Marc Bolan загинува во сообраќајка, откако автомобилот што го возела неговата девојка Gloria Jones, излетал од патот и удрил во дрво. T Rex - Get It On
  • 1970 - Според гласовите на читателите на Melody Maker, Led Zeppelin се прогласени за 'најдобра група'.
  • 1970 - Jimi Hendrix му се придружува на Eric Burdon на концерт во Лондон и тоа ќе остане негово последно појавување во јавноста.
  • 1979 - Издаден е првиот рап сингл, 'Rapper's Delight' на Sugarhill Gang.
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Richard Marx. 'Hazard'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје