Мак Топ 5 09.06.2019


1
Сина боја
Простор
2 | 2 Недели во листата
4
2
Пробај да ми бидеш
Дупер
1 | 3 Недели во листата
9
3
Патот и твојот албум омилен
Јован Куцин
2 | 2 Недели во листата
2
4
Да не е млако
Meto Di Flash
2 | 4 Недели во листата
1
5
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
| 1 Недела во листата
1
Музички времеплов
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1963 - Родена е пејачката и танчерка Paula Abdul (1990 US No.1 & UK No.2 'Opposites Attract' и уште 5 други американски бр.1 хитови. 1989 албум 'Forever Your Girl' со кој била 10 недели на првото место на американската топ листа).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје