Хит Парада 26.09.2020


1
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
2 | 4 Недели во листата
11
2
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
2 | 4 Недели во листата
5
3
Mood
24kGold feat Iann Dior
8 | 4 Недели во листата
7
4
Dynamite
BTS
1 | 4 Недели во листата
1798
5
All Of My Love
Raye & Young Adz
5 | 2 Недели во листата
7
6
Deep End
John Summit
5 | 6 Недели во листата
1
7
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
5 | 5 Недели во листата
1
8
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
2 | 5 Недели во листата
0
9
Who’s Laughing Now
Ava Max
2 | 6 Недели во листата
0
10
OK Not To Be OK
Marshmello feat Demi Lovato
16 | 2 Недели во листата
1
11
Hot Stuff
Kygo feat Donna Summer
| 1 Недела во листата
1
12
One Too Many
Keith Urban & Pink
| 1 Недела во листата
0
13
Go Crazy
Chris Brown feat Young Thug
1 | 3 Недели во листата
0
14
Take You Dancing
Jason Derulo
1 | 9 Недели во листата
1
15
Natalie Don't
RAYE
6 | 10 Недели во листата
0
16
Holy
Justin Bieber featuring Chance The Rapper
| 1 Недела во листата
2
17
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
| 8 Недели во листата
0
18
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
10 | 5 Недели во листата
0
19
Together
Sia
4 | 6 Недели во листата
0
20
Impact
SG Lewis featuring Robyn & Channel Tres
| 1 Недела во листата
0
21
Exile
Taylor Swift (feat.Bon Iver)
5 | 6 Недели во листата
2
22
Lasting Lover
Sigala feat James Arthur
4 | 2 Недели во листата
0
23
Let's Love
David Guetta feat Sia
1 | 2 Недели во листата
0
24
Giants
Dermot Kennedy
5 | 4 Недели во листата
1
25
Ice Cream
BLACKPINK feat Selena Gomez
4 | 4 Недели во листата
2
26
Cardigan
Taylor Swift
3 | 9 Недели во листата
5
27
Tough Pill
Izzy Bizu
3 | 6 Недели во листата
0
28
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
14 | 12 Недели во листата
0
29
Control
Zoe Wees
4 | 12 Недели во листата
0
30
Mad at Disney
Salem Ilese
10 | 3 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 2003 - Kylie Minogue бара од полицијата да интервенира зашто добива заканувачки писма. Добила 700 писма адресирани до нејзината приватна адреса и до канцеларијата. Првите наликувале на обични писма од обожавател, но подоцнежните станале поагресивни.
  • 1947 - Родена е пејачката и актерка Barbara Dickson (1985 UK No.1 со Elaine Paige - 'I Know Him So Well').
  • 1990 - Името на Marvin Gaye е додадено на холивудската Патека на славните.
  • 1978 - Eric Clapton го спонзорира тимот на West Bromwich Albion на натпреварот во рамките на УЕФА купот против Галатасарај од Турција. По натпреварот, Eric на секој играч му подарува златна копија од последниот албум 'Slowhand'.
  • 1947 - Роден е Marvin Lee Aday, односно Meat Loaf (1993 UK & USА No.1 'I'd Do Anything For Love But I Won't Do That'. Неговиот албум 'Bat Out Of Hell' од 1978 година поминува рекордни 457 недели на британската албумска листа).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје