Најбарани 27.09.2020


1
Dynamite
BTS
1752
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
41
3
Те спомнувам
Ареа
32
4
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
25
5
Skopje Forever
Nikeja
13
6
Не ме моли
Ayana
13
7
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
12
8
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
11
9
Ана
Суперхикс
10
10
Mood
24kGold feat Iann Dior
7
11
All Of My Love
Raye & Young Adz
7
12
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
13
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
5
14
Wave Rider
Fideles
5
15
Cardigan
Taylor Swift
5
16
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
3
17
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
3
18
Dark Aster
Hunter Game
2
19
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
2
20
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
2
Музички времеплов
  • 1953 - Роден е Greg Ham од Men At Work (1983 UK & USА No.1 'Down Under').
  • 1990 - Името на Marvin Gaye е додадено на холивудската Патека на славните.
  • 2003 - Kylie Minogue бара од полицијата да интервенира зашто добива заканувачки писма. Добила 700 писма адресирани до нејзината приватна адреса и до канцеларијата. Првите наликувале на обични писма од обожавател, но подоцнежните станале поагресивни.
  • 1984 - Родена е канадската пејачка Avril Lavigne. На возраст од 17 години и 3 месеци станува најмладиот изведувач што се искачува на првото место на британската албумска листа. Тој успех го постигнува со албумот 'Let Go'.
  • 1986 - Lionel Richie започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Dancing On The Ceiling'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје