Топ Листи


Музички времеплов
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1990 - Prince го одржува првиот од 12-те распродадени концерти во Вембли арената во Лондон.
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје