Party in the park in London 2004

Музички времеплов
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје