MTV Awards Rome 2004

Музички времеплов
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје