Summer Time Ball 2009

Музички времеплов
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје