InMusic Festival Zagreb 2010

Музички времеплов
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје