Brit Awards 2011

Музички времеплов
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје