MTV EMA 2011 Belfast

Музички времеплов
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје