Brit Awards 2012

Музички времеплов
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје