MTV EMA 2013 Amsterdam

Музички времеплов
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје