WMC 2008

Музички времеплов
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје