Brit Awards 2003

Музички времеплов
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје