WMC 2011

Музички времеплов
  • 1982 - Roxy Music го добиваат третиот британски бр.1 албум 'Avalon'.
  • 2001 - Во Германија започнува светската турнеја на Madonna, 'The Summer Drowned World Tour'.
  • 1946 - Роден е Freddie Stone од Sly and The Family Stone (1971 US No.1 & 1972 UK No.15 'Family Affair').
  • 1971 - Grand Funk Railroad надминуваат рекорд на Beatles кога концерт на њујоршки стадион го распродаваат за 72 часа.
  • 1979 - 64-годишниот Muddy Waters се жени со Marva Jean Brooks на нејзиниот 25-ти роденден.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје