FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје