Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје