Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1990 - Prince го одржува првиот од 12-те распродадени концерти во Вембли арената во Лондон.
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1963 - Родена е пејачката и танчерка Paula Abdul (1990 US No.1 & UK No.2 'Opposites Attract' и уште 5 други американски бр.1 хитови. 1989 албум 'Forever Your Girl' со кој била 10 недели на првото место на американската топ листа).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје