Емисии


Љубовни песни

Прекрасен начин да се заврши понеделничката вечер. Љубов на радио, љубов во етерот, љубов од студиото на Antenna5 директно во вашите домови. Најдобрите љубовни песни се тука само за вас. Секако, вашите љубовни СМС пораки се непходни за уште подобра журка на радио.
Водител: Ерик Фокс
Термин: понеделник од 23:59
Музички времеплов
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • 1941 - Родена е соул пејачката Martha Reeves. 'Dancing In The Street' со Vandellas
  • 1994 - Пејачката на Cranberries, Dolores O'Riordan се мажи со поранешниот менаџер на Duran Duran, Don Burton. A на денешен ден на имотот во Њу Џерси, Bobby Brown стапува во брак со Whitney Houston.
  • 2004 - UK No.1 Shapeshifters 'Lola’s Theme'
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје