Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1927 - Роден е Guy Mitchell (1957 UK & USА No.1 ‘Singing The Blues’ и уште над 10-ина други UK Top 40 синглови).
  • 1964 - Роден е Ewan Venal од Deacon Blue (1988 UK No.8 'Real Gone Kid' и уште 15-ина други UK Top 40 синглови).
  • 1961 - USА No.1 Cubby Checker 'Pony Time'
  • 1999 - UK No.1 Britney Spears 'Baby One More Time' (ќе стане најпродаван сингл во В.Британија за 1999 година)
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје