Емисии


Моја Антена

Имате проблем со соочувањето со обврските во новиот работен ден? Од понеделник до петок Ана и Тони ви помагаат полесно да ја пребродите дилемата дали да се вратите в кревет или насменао да ги пречекате предизвиците на новиот ден.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 08 до 09 часот
Музички времеплов
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје