Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1940 - Роден е Billy Davis Jr (1977 USА No.1 & UK No.7 'You Don't Have To Be A Star'). Член и на 5th Dimension.
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје