Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1990 - Prince го одржува првиот од 12-те распродадени концерти во Вембли арената во Лондон.
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје