Емисии


МТВ Топ 20

Секоја недела Ива ви ја презентира најновата МТВ ТОП 20 листа на најдобрите 20 песни на регионалниот МТВ канал. Вие гласате и вие ја креирате топ листата на www.mtvadria.com
Водител: Ива
Термин: недела од 18 до 19 часот
Музички времеплов
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • 1990 - Prince го одржува првиот од 12-те распродадени концерти во Вембли арената во Лондон.
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје