Емисии


Неделна викенд програма

Викенд релаксација и будење со најголемите хитови на радио, пропратено со информации за временската прогноза, вести од културата, актуелни настани, најнови музички информации, интеракција со слушатели.
Водител: Мартин
Термин: недела од 10 до 13 часот
Музички времеплов
  • 1941 - Родена е соул пејачката Martha Reeves. 'Dancing In The Street' со Vandellas
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • 2004 - UK No.1 Shapeshifters 'Lola’s Theme'
  • 1931 - Роден е Papa Dee Allen од War. 'Low Rider'
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје