Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје