Емисии


После часови

После часови со Андреј Мицајков
Водител: Micajkov
Сабота 23:00 - 00:00
Музички времеплов
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1990 - Prince го одржува првиот од 12-те распродадени концерти во Вембли арената во Лондон.
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје