Емисии


Радио возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 16 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје