Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје