Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје