Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • 1997 - UK No.1 Eternal 'I Wanna Be The Only One'
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје