Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје